Good Quality for melamine square ashtray for United States Factory
Good Quality for melamine square ashtray for United States Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We are experienced manufacturer. Wining the majority from the crucial certifications of its market for Good Quality for melamine square ashtray for United States Factory, The product will supply to all over the world, such as: Sierra Leone , Accra , Atlanta , We've got constructed strong and long co-operation relationship with an enormous quantity of companies within this business in Kenya and overseas. Immediate and professional after-sale service supplied by our consultant group has happy our buyers. Thorough Info and parameters from the merchandise will probably be sent for you for any thorough acknowledge. Free samples may be delivered and company check out to our corporation. n Kenya for negotiation is constantly welcome. Hope to get inquiries type you and construct a long-term co-operation partnership.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.canonburyantiques.com/pages/subcat_page.php?titlecat=SILVERPLATE&idp=&titlesbcat=TRAYS
Silver Plate Victorian Butlers Tray Faux Tortoiseshell Trays
The company has rich resources, advanced machinery, experienced workers and excellent services, hope you keep improving and perfecting your products and service, wish you better!











