Factory Price melamine shot glasses for Czech Importers
Factory Price melamine shot glasses for Czech Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 2oz Melamine Solo Shot Glasses |
| Item No. | CP009 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,160pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 4.8 cm |
| Width | 4.8 cm |
| Height | 5.6 cm |
| Capacity | 150 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7.3 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Affordable Types of Dinnerware Sets
Our products are greatly acknowledged and reliable by users and may fulfill repeatedly shifting financial and social wants for Factory Price melamine shot glasses for Czech Importers, The product will supply to all over the world, such as: Macedonia , Portugal , Azerbaijan , Customer's satisfaction is always our quest, creating value for customers is always our duty, a long term mutual-beneficial business relationship is what we are doing for. We are an absolutely reliable partner for yourself in China. Of course, other services, like consulting, can be offered too.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Collection By Balvi Featured Home Décor
More Deals Details: https://clipadvise.com/deal/view?id=Amazon-balvi-Home-D%C3%A9cor-2017
Shop for Featured Home Décor Collection By Balvi Spring 2017 Collection
Balvi – Wall clock Coffee metal 1xAA Coffee metal 1xAA
Balvi – Match Box shape ashtray. The lid prevents bad smell. Black colour. Made in melamine shape ashtray. The lid prevents bad smell. Black colour. Made…
Balvi – Door mat Ticket rubber Ticket rubber
Balvi – Door mat Beware of Dog Beware of Dog
Balvi – Photo Film photo album. 48 adhesive sides of 11×8 inches. Each side has a transparent film for protection. Quirky design. Preserve and arrange your original photos. photo album. 48 adhesive sides of 11×8 inches. Each side has…
Balvi – Match Box shape ashtray. The lid prevents bad smell. White colour. Made in melamine shape ashtray. The lid prevents bad smell. White colour. Made…
Balvi – Ashtray 8-ball melamine ball melamine
Balvi – Door mat Airport rubber Airport rubber
Try also: #Balvi-
CR CNC Routers – PM8D-4X8 PanelMate Routing melamine cabinets. This sheet of melamine cabinets was run in under 6 minutes on this PanelMate. March 2010. Visit us at http://www.crcncrouters.com
The manufacturer gave us a big discount under the premise of ensuring the quality of products, thank you very much, we will select this company again.










