factory Outlets for melamine two tone ashtray for Vancouver Manufacturer
factory Outlets for melamine two tone ashtray for Vancouver Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
We're commitment to offer you the aggressive cost ,superb products and solutions top quality, too as fast delivery for factory Outlets for melamine two tone ashtray for Vancouver Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Georgia , Azerbaijan , Luxembourg , "Good quality, Good service " is always our tenet and credo. We take every effort to control the quality, package, labels etc and our QC will check every detail during producing and before shipment. We have been willing to establish long business relationship with all those who seek the high quality products and good service. We've got set up a wide sales network across European countries, North of America, South of America, Middle East, Africa, East Asia countries.Please contact us now, you will find our expert experience and high quality grades will contribute to your business.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Automatic spray glazing of single fired or double fired tableware bowls, dinner-plates, platters, cookware etc. made from porcelain or bone china by SAMA-Maschinenbau GmbH, Germany: www.sama-online.com
Judaic.com is for SALE http://www.judaic.com
Secure Shopping: http://www.milechai.com/seder-plates/passover-seder-plate-melamine.html
Children’s Melamine – Unbreakable Passover Seder Plates
13″ Diameter
We have worked with many companies, but this time is the best,detailed explanation, timely delivery and quality qualified, nice!











