Factory directly provide melamine waste bin to Montpellier Factory
Factory directly provide melamine waste bin to Montpellier Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Good quality To start with,and Purchaser Supreme is our guideline to offer the top service to our customers.Presently, we've been seeking our best to be amongst the top exporters inside our industry to fulfill consumers extra need to have for Factory directly provide melamine waste bin to Montpellier Factory, The product will supply to all over the world, such as: Brunei , Thailand , Melbourne , Corporate goal: Customers' satisfaction is our goal, and sincerely hope to establish long-terms stable cooperative relations with customers to jointly develop the market. Building brilliant tomorrow together!Our company regards "reasonable prices, efficient production time and good after-sales service" as our tenet. We hope to cooperate with more customers for mutual development and benefits. We welcome potential buyers to contact us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Filmy Features: Love is where friends are !
Client: airtel Bangladesh Ltd. Specialist ( Digital Media) : Irfanul Huq & Abdullah Al Mubin
Agency: Asiatic JWT
Creative Director: Sharmin Rahman
Copywriter: Mazhar Mithun
Account Director: Mezbaur Rahman
Senior Account Executive: Fahim Adnan, Jannatul Bushra Antora
Account Executive: Fairooz Nawar
Production House: Filmy Features
Director: Ahmed Hasan Sunny
Producer: Lucky Pampampam
Executive Producer: Dipankor Dip
Line Producer: Shahir Ahmed
Director of Photography: Rafiqul Islam
Art Director: Tareq Bablu
First Assistant Director: Nimon Morshed
Assistant Directors: Shahain Shaan Shuvo Jamil
Costume : Pujanjoly Chowdhury
Make up Artist : Juel
Offline Edit, Grading & CG- Filmy Features Editor- Kabir Razu
CG- Shuvo Jamil
Tune : Ahmed Hasan Sunny
Voice : Sunny & Achol
Sound Mixing & Mastering: Butter Communication
Music Director: Pavel Areen
Story Board Artist : Kazi Barin
Cast: Baizid Haque Joarder , Saba, Appel, Dhrubo, Saif , Afia, Prisila
Production Manager: Kabir Ahamed
A video demonstrating the pre-scoring function on the Mafell MT-55cc.
The Mafell MT55cc on the cheapest of cheap melamine panels.
The factory workers have a good team spirit, so we received high quality products fast, in addition, the price is also appropriate, this is a very good and reliable Chinese manufacturers.










