factory customized melamine windproof ashtray to azerbaijan Manufacturer
factory customized melamine windproof ashtray to azerbaijan Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Windproof Ashtray |
| Item No. | AT001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,40pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.8 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
With our leading technology as well as our spirit of innovation,mutual cooperation, benefits and development, we will build a prosperous future together with your esteemed company for factory customized melamine windproof ashtray to azerbaijan Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Washington , Gabon , Turkey , Our factory is equipped with complete facility in 10000 square meters, which makes us be able to satisfy the producing and sales for most auto part solutions. Our advantage is full category, high quality and competitive price! Based on that, our products win a high admiration both at home and abroad.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
ITALIANO MELAMINE TVC
Client: Pran-RFL Group
Brand: ITALIANO MELAMINE
Head of Marketing: Morshed Muneem
Brand Manager: Fahim hossain
Agency: Grey
Production House: aida motion
Director: Hassan Toufik Ankur
DOP: Jogendra Panda
1st AD: Konic Hilali
AD’s: Anisul Aupo & Amin Al Masum
Casting Director: Ziaul Karim Zia
Line-Producer: Sondipon Manna
Production Designer: Zonayed Mostafa
Art Director: Quazi Tanvir Rashid Apu & Omar Faruq
Asst. Art: Israt Zara Mejbauddin
Light Graffer: Monir Shetty
Hair & Make Up: Manik Rahman
Costume: Nafiz Ahmed
Production Manager: Mosharraf Hossain Mollik
Accounts : Ruhul Imran
Online-Edit: Rana Shikder
Edit : Rashaduzzaman Shohag
Color : Rashaduzzaman Shohag
Post Production Supervisor : Monem Mollah
Sound Studio: Audio people
Music : Shaikh Shaikat
Sound Design: Sayba Talukder
CG: Asm Kawsar
Office Staff: Nurer Nabi
Cast:
Khaled Hossain Sujon Irin Afrose Suzana Kabir Hritika Islam Sanzida Tonni Ziaul Karim Zia, Imran, Salman Creativee Masti Palak Sathy Khan Prety Chowdhury, Dpi Juton
Website: skengineers.info
CUSTOMER CARE 08081308899, 09319933241, 09456624895
Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K ENGINEERS
102 GARDEN CITY
OPP PAWAN VIHAR,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP
http://www.smallscaleindustries.in
https://www.youtube.com/user/skengineersbly
http://skengineersmachine.tradeindia.com
https://www.facebook.com/sken
We have been appreciated the Chinese manufacturing, this time also did not let us disappoint,good job!











