Best quality and factory melamine cat bowl for Jakarta Manufacturer
Best quality and factory melamine cat bowl for Jakarta Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Cat Bowl |
| Item No. | PE019 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.5 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.6 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
We rely upon strategic thinking, constant modernisation in all segments, technological advances and of course upon our employees that directly participate in our success for Best quality and factory melamine cat bowl for Jakarta Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Kuwait , Porto , Mexico , We are always creating new technology to streamline the production, and provide goods with competitive prices and high quality! Customer satisfaction is our priority! You can let us know your idea to develop unique design for your own model to prevent too much similar parts in the market! We will offer our best service to satisfy all your needs! Please contact us right away!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
I created this video using my Logitech Pro 9000 webcam software. Another Goodwill find, Japanese serving trays
Webside, skengineers.info, CUSTOMER CARE 08081308899,09319933241, 09456624895 S K ENGINEERS 102 GARDEN CITY UNIVERCITY ROAD BAREILLY UP
Low Price Machinery For Sale Paper Dona Plate/Plastic Disposal/ Thermoforming Glass/Plate/Paper Cup Glass/Soya-Puff/Kurkure Noodles/Textiles R.O Water/Pouch Packing/Candle/Melamine Crockery Cement Tiles & 2000 Machinery Etc…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing agreements & up to 25% off
Login kre website skengineers.info
S.K.Engineers
102-Garden City
Opp. Pawan Vihar Colony
University Road, Bareilly (U.P)
Customer Care (24×7)- 08081308899
Mob.- 09319933241, 08410085551
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
The company's products very well, we have purchased and cooperated many times, fair price and assured quality, in short, this is a trustworthy company!











