factory customized melamine two tone ashtray for Bolivia Factories
factory customized melamine two tone ashtray for Bolivia Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Well-run equipment, professional sales team, and better after-sales services; We are also a unified big family, everyone stick to the company value "unification, dedication, tolerance" for factory customized melamine two tone ashtray for Bolivia Factories, The product will supply to all over the world, such as: Sri Lanka , Ethiopia , Uruguay , With more and more Chinese products around the world, our international business is developing rapidly and economic indicators big increase year by year. We have enough confidence to offer you both better products and service, because we are more and more powerful, professional and experience in domestic and international.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
We needed more storage in Claire’s room. We came up with a cubby shelf of nine cubbies in a three by three grid. Each cubby holds an eleven inch fabric box. I found I could build this project with one piece of 4 by 8 plywood. I start by cutting out the pieces for the cabinet carcass. Then I glued and nailed the pieces together starting from the inside working outward. I cut a rabbet for the back, and attached the back, which gives the piece great rigidity. Next I made the top cap. This consists of a frame with a piece of plywood in the center. The function of the top cap is to hide the ends of the plywood sides. Next I made the base. This consists of a frame on four legs. The frame is mitered with biscuit joints. The four legs are turned on the lathe. I attached the base to the carcass with screws. The whole things was sanded and painted. The fabric boxes fit perfect.
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7720579?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-416821
Margaritaville Blue Sea Shells 3piece Cotton Quilt with Tote Bag
Paradise found in your bedroom, any night. After a day of cheeseburgers, beaches and bars is done, kick off your flip flops and…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #416821
This is a very professional and honest Chinese supplier, from now on we fell in love with the Chinese manufacturing.










