2017 High quality melamine two tone ashtray Wholesale to Tunisia
2017 High quality melamine two tone ashtray Wholesale to Tunisia Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our company puts emphasis on the management, the introduction of talented personnel, and the construction of staff building, trying hard to improve the quality and liability consciousness of staff members. Our company successfully attained IS9001 Certification and European CE Certification of 2017 High quality melamine two tone ashtray Wholesale to Tunisia, The product will supply to all over the world, such as: Argentina , Azerbaijan , The Swiss , We aspire to meet the demands of our customers globally. Our range of merchandise and services is continuously expanding to meet customers' requirements. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and achieving mutual success!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.allendesigners.com/products/fineline_tower_display_cases#.Uh33GtKsiSo
Fineline Towers give a refined and attractive appearance. Designed with an all glass exterior with thin modular framing, they show off your highlighted merchandise at its best. Standard tower features include glass door with lock, and pre-wired spotlights. Fineline Towers are ideal for showcasing fine collectibles, jewelry, giftware, cosmetics and fragrances, and other merchandise that calls for elegant display. Both towers measure 75″ high overall, with a 19″ high lower base, 51″ high glass display area, and a 5″ high crown at top. Square tower is 16″ square, with one spotlight. Hexagonal tower is 20″ wide, with two spotlights. Ships by truck-line for curbside delivery, we will notify you with truck-line shipping charges for your final approval. Please allow approx 3 to 4 weeks for delivery.
High production efficiency and good product quality, fast delivery and completed after-sale protection, a right choice, a best choice.











