Excellent quality for melamine bowl with handle Export to Berlin
Excellent quality for melamine bowl with handle Export to Berlin Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Two Tone Melamine Bowl with handle |
| Item No. | BW270 |
| Shape | Round with handle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.5 cm |
| Width | 26.5 cm |
| Height | 13.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | with anti-slip bottom rubber |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.2 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
"Based on domestic market and expand overseas business" is our development strategy for Excellent quality for melamine bowl with handle Export to Berlin, The product will supply to all over the world, such as: Germany , Angola , Libya , There are advanced producing & processing equipment and skilled workers to ensure the products with high quality. We have found an excellent before-sale, sale, after-sale service to ensure the customers that could rest assured to make orders. Until now our products are now moving on fast and very popular in South America, East Asia, the Middle east, Africa, etc.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
ซุปเปอร์แวร์ เมลามีน คงคุณค่า สำหรับการจัดอาหาร ลงบนภาชนะที่ปลอดภัย มาตราฐานส่งออก 100กว่าประเทศทั่วโลก
สนใจสินค้า ปลีก-ส่ง จัดเซ็ท พร้อมงานสกรีน งานออกแบบฟอยซ์
ติดต่อ Kung Srithai Superware (ผจก.หน่วยอาวุโส)
083-1116652 โทร และ ไอดีไลน์
Kitchen cabinets are the built-in furniture installed in many kitchens for storage of food, cooking equipment, and often silverware and dishes for table service. Appliances such as refrigerators, dishwashers, and ovens are often integrated into kitchen cabinetry. There are many options for cabinets available at present.
This video is targeted to blind users.
Attribution:
Article text available under CC-BY-SA
Creative Commons image source in video
This enterprise in the industry is strong and competitive, advancing with the times and develop sustainable, we are very pleased to have a opportunity to cooperate!











