Discountable price melamine pet scoop to Lithuania Importers
Discountable price melamine pet scoop to Lithuania Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 1 CUP Melamine Pet Scoop |
| Item No. | PE018 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18.7 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.6 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Affordable Types of Dinnerware Sets
Adhering into the basic principle of "quality, assistance, effectiveness and growth", we have attained trusts and praises from domestic and worldwide client for Discountable price melamine pet scoop to Lithuania Importers, The product will supply to all over the world, such as: Mecca , Hongkong , Gabon , We take measure at any price to attain essentially the most up-to-date gear and procedures. The packing of nominated brand is our a further distinguishing feature. The solutions to assure years of trouble-free service has attracted a great deal customers. The goods are obtainable in improved designs and richer variety, they're produced scientifically of purely raw supplies. It accessible in a variety of designs and specifications for the selection. The newest forms are much far better than the previous one and they're extremely popular with several clients.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
plastic lidded mold clamshell soap molds memorypack mpk-a04 (www.memorypack.com.tw)
Memorypack有蓋單格皂模MPK-A04
If you need more information, please contact with with us
barret-chen@memorypack.com.tw
shop@memorypack.com.tw
superpolu@gmail.com
shinly@ms18.hinet.net
POLU industrial Ltd
Shinly Plastics corporation
WJP memorypack
www.memorypack.com.tw
www.shinly.com.tw
www.wjp-memorypack.com
soap making
soap making mold
soap making supply
soap making tool
soap mold
soap tray mold
soap bar mold
lidded mold
lidded clamshell
lidded soap mold
soap mold with lid
Memorypack
MPK
皂模
手工皂模
作皂模具
作皂工具
手工皂塑膠盒
有蓋皂模
手工皂模塑膠盒作皂工具
手工皂模具設計
手工皂模具製造
Sales manager is very enthusiastic and professional, gave us a great concessions and product quality is very good,thank you very much!










