Customized Supplier for melamine platters for Guyana Manufacturer
Customized Supplier for melamine platters for Guyana Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 16inch Melamine Oval Plate |
| Item No. | PT045 |
| Shape | Oval |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 41 cm |
| Width | 41 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
With a sound enterprise credit history, exceptional after-sales services and modern production facilities, we've earned an outstanding track record amongst our consumers across the whole world for Customized Supplier for melamine platters for Guyana Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Hamburg , Leicester , Algeria , We set a strict quality control system. We have return and exchange policy, and you can exchange within 7 days after receive the wigs if it is in new station and we service repairing free for our products. Please feel free to contact us for further information and we will offer you competitive price list then.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
♫ Download Link ♫
➥http://click.dj/wearesolstis/soap
Add our Snapchat: trapnation
♫ Buy The Original ♫
➥iTunes: http://smarturl.it/MelanieCryBaby
➥Spotify: http://smarturl.it/S_MelanieCryBaby
➥Google Play: http://smarturl.it/GP_MelanieCryBaby
➥Amazon: http://smarturl.it/A_MelanieCryBaby
♫ Support Trap Nation ♫
♦https://nations.io
♦http://twitter.com/alltrapnation
♦http://facebook.com/alltrapnation
♦http://soundcloud.com/alltrapnation
♦http://instagram.com/trapnation
♦https://vine.co/u/934469325727879168
♦http://trapnation.spreadshirt.com
♦snapchat: trapnation
♫ Support The Producer ♫
●https://soundcloud.com/wearesolstis
●https://instagram.com/wearesolstis
●https://www.facebook.com/solstis.music
●https://twitter.com/wearesolstis
♫ Support Melanie Martinez ♫
●https://soundcloud.com/melaniemartinezmusic
●https://www.facebook.com/melaniemartinezmusic
●http://twitter.com/melanielbbh
●https://www.youtube.com/channel/UC2YnEq5Fc5_zEO6bo0oNzCQ
♫ Background Link ♫
➥http://alpha.wallhaven.cc/wallpaper/248021
If you need a song removed on my channel, please e-mail me.
WARNING: These videos may cause people with photosensitive epilepsy to convulse in seizures. Viewer discretion is advised.
The company has rich resources, advanced machinery, experienced workers and excellent services, hope you keep improving and perfecting your products and service, wish you better!










