Factory directly provide Melamine Childrens Plate for Bolivia Factories
Factory directly provide Melamine Childrens Plate for Bolivia Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Childrens Plate |
| Item No. | PT010 |
| Shape | Hello Kitty |
| Body Color | White/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.2 cm |
| Width | 20.2 cm |
| Height | 3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9.7 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our company has been focusing on brand strategy. Customers' satisfaction is our best advertising. We also supply OEM service for Factory directly provide Melamine Childrens Plate for Bolivia Factories, The product will supply to all over the world, such as: Austria , Malaysia , Angola , To let customers be more confident in us and get the most comfortable service, we run our company with honesty, sincerity and best quality . We firmly believe that it is our pleasure to help customers to run their business more successfully, and that our professional advice and service can lead to more suitable choice for the customers.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
♥My COOKBOOK available WORLDWIDE レシピ本もよろしくね♥
http://www.amazon.co.jp/gp/product/4046014822/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&camp=247&creative=7399&creativeASIN=4046014822&linkCode=as2&tag=shopping072-22
How to Order My Cookbook from Amazon Japan:
Have you seen the movie Ponyo (Ponyo on the Cliff by the Sea)?
This video will show you how to make 3-Minute Instant Chicken Ramen with ham that Ponyo and Sōsuke ate
Instant ramen can be cooked by pouring hot water or in a pot.
———————————
How to Make Ponyo Ramen Noodles
Difficulty: Very Easy
Time: 3 min
Number of servings: 1
Ingredients:
1 package Nissin Chicken Ramen
400ml boiling water
1 slice cooked ham (cut in half) *use thick one if available
1/2 hard boiled egg
chopped green onion
Directions:
1. Boil the water.
2. Place the noodles in a ramen bowl. Pour boiling water over the noodles and cover. Set and start your timer for three minutes
3. After the first minute, quickly open, shake the noodles to separate, then arrange the ham, egg, and green onion over the noodles. Cover again and wait until the timer beeps.
If you don’t have a noodle bowl with a lid, you can cover the bowl with a plate!
↓レシピ(日本語)
http://www.cooklabo.blogspot.jp/2012/11/blog-post_7.html
———————————
If you want a hot meal in three minutes, try it out
Product I used:
Instant Nissin Chicken Ramen (日清食品:元祖鶏ガラ チキンラーメン)
100% Japanese Chicken Stock
The Origin of Instant Ramen Since 1958
http://www.nissinfoods.co.jp/product/p_3035.html?bl_cd=1
Music by
甘茶の音楽工房
お出かけ日和
http://amachamusic.chagasi.com/
♥Utensils I use in my videos♥
http://astore.amazon.co.jp/shopping072-22
♥FOLLOW ME HERE♥
https://www.facebook.com/ochikeron
https://plus.google.com/+ochikeron
http://twitter.com/ochikeron
http://instagram.com/ochikeron/
♥Original T-SHIRTS♥
♥Visit my Blog to know more about ME♥
http://createeathappy.blogspot.com/
♥My Recipe Posts in Japanese♥
http://cooklabo.blogspot.jp/
http://cookpad.com/ami
http://twitter.com/alohaforever
♥and of course SUBSCRIBE♥
http://www.youtube.com/ochikeron
The sales manager is very patient, we communicated about three days before we decided to cooperate, finally, we are very satisfied with this cooperation!










