China Factory for melamine round ashtray Supply to Thailand
China Factory for melamine round ashtray Supply to Thailand Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our firm since its inception, normally regards item top quality as company life, constantly make improvements to generation technology, improve product excellent and repeatedly strengthen organization total good quality management, in strict accordance with the national standard ISO 9001:2000 for China Factory for melamine round ashtray Supply to Thailand, The product will supply to all over the world, such as: New Orleans , United Kingdom , The Swiss , We insist on "Quality First, Reputation First and Customer First". We are committed to providing high-quality products and good after-sales services. Up to now, our products have been exported to more than 60 countries and areas around the world, such as America, Australia and Europe. We enjoy a high reputation at home and abroad. Always persisting in the principle of "Credit, Customer and Quality", we expect cooperation with people in all walks of life for mutual benefits.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
As a veteran of this industry, we can say that the company can be a leader in the industry, select them is right.











