Cheapest Price melamine salad bowl Export to Greece
Cheapest Price melamine salad bowl Export to Greece Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Salad Bowl |
| Item No. | BW260 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.2 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 6.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
The corporation upholds the philosophy of "Be No.1 in excellent, be rooted on credit rating and trustworthiness for growth", will proceed to provide aged and new buyers from home and abroad whole-heatedly for Cheapest Price melamine salad bowl Export to Greece, The product will supply to all over the world, such as: Pakistan , Southampton , Macedonia , Our products are exported worldwide. Our customers are always satisfied with our reliable quality, customer-oriented services and competitive prices. Our mission is "to continue to earn your loyalty by dedicating our efforts to the constant improvement of our products and services in order to ensure the satisfaction of our end-users, customers, employees, suppliers and the worldwide communities in which we cooperate".
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Popular items for ceramic tea cup on Etsy
https://www.etsy.com/in-en/market/ceramic_tea_cup
Shop outside the big box, with unique items for ceramic tea cup from thousands of independent designers and vintage collectors on Etsy.
Coffee & Tea – Pottery Barn
www.potterybarn.com/shop/dinnerware…/coffee-tea-serveware/
Pottery Barn’s coffee mugs and tea pots are simple, stylish and perfect for year round use. Find cups and saucers, personalized mugs and more.
Ceramic Tea Cups – Emerson Creek Pottery
www.emersoncreekpottery.com › Teapots and Tea Sets
For afternoon tea time, or any time, you can’t beat our hand painted ceramic tea cups, handcrafted in the USA. View our beautiful ceramic tea cups.
Pottery Mugs on Pinterest
www.pinterest.com/explore/pottery-mugs/
See more about ceramics pottery mugs, hand thrown pottery and ceramic pottery. … #ceramics #mug #pottery Nice Shapes, Pottery’S Glories Mud, Teas Cups,.
Pottery – Mugs / Cups / Tumblers / Shot Glasses on Pinterest
www.pinterest.com/…/pottery-mugs-cups-tumblers-shot-glasses/
Pins about Pottery – Mugs / Cups / Tumblers / Shot Glasses hand-picked by … Coffee mug ceramic, tea cup pottery, glazed in gunmetal gray green, handmade…
pottery, tea cups, tea pots, etc. on Pinterest
www.pinterest.com/sfl47/pottery-tea-cups-tea-pots-etc/
Pins about pottery, tea cups, tea pots, etc. hand-picked by Pinner Marla Hall | See more about teapots, tea sets and royal albert.
Cup 84 – Small Tea Cup / Bowl? Thrown on the Pottery …
Video for Pottery Tea Cups► 7:14► 7:14
www.youtube.com/watch?v=jsb93GJAw5k
Mar 29, 2011 – Uploaded by hobbypotter
There general idea of what I wanted this cup to be, but when I was done it turned out nothing like I had planned …
Making Saki – Soju – Tea Cup Sets – Wheel Thrown and …
Video for Pottery Tea Cups► 13:14► 13:14
www.youtube.com/watch?v=_LFgabHIZCM
Mar 6, 2013 – Uploaded by hobbypotter
… studio / workshop and make these saki / soju / tea cups…so I thought … I wanted to try something on my …
Japanese Tea Cup | eBay
www.ebay.com/bhp/japanese-tea-cup
Find great deals on eBay for Japanese Tea Cup in Japanese Teapots and Tea … Vtg Hand Thrown Japanese Pottery Tea Sake Cup Hagi Yaki Ware Signed …
,
,
,
,
,
,
This is the upgraded branded new semi automatic paper tableware making machine. The capacity will be up to 1000pc/h, the power consumption will be lower to 55kw. The material is the virgin paper pulp, such as the sugarcane bagasse pulp, bamboo pulp, wood pulp, straw pulp and so on, which are totally disposable and ecological. . For more information, please browse our website at: http://www.pulpmoldingequipment.com/ or contact me via: trade020@nanyaboen.com
We are old friends, the company's product quality has been always very good and this time the price is also very cheap.











