China Wholesale for halloween melamine dinnerware Wholesale to Sydney
China Wholesale for halloween melamine dinnerware Wholesale to Sydney Detail:
| Specification | |
| Item Name | Halloween Melamine Dinnerware |
| Item No. | TZ007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 49.4 cm |
| Width | 20.5 cm |
| Height | 2.2 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.2 |
| Shipping Weight (kg) | 6.3 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
With our rich experience and considerate services, we have been recognized as a reliable supplier for many international buyers for China Wholesale for halloween melamine dinnerware Wholesale to Sydney, The product will supply to all over the world, such as: Mecca , Uruguay , Spain , Our company follows laws and international practice. We promise to be responsible for friends, customers and all partners. We would like to establish a long-term relationship and friendship with every customer from all over the world on the basis of mutual benefits. We warmly welcome all old and new customers to visit our company to negotiate business.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.thelatinproducts.com/wood-flat-paddle-36-inches-pala-de-madera/
Wood Flat Paddle 36 – Pala De Madera
Cigarette on an ashtray. Ashtrays are made as a receptacle of cigarette butts. This are usually metal.
Copyright©
The best quality Full HD and high quality video can be found here:
http://footage.shutterstock.com/clip-5073410-stock-footage-cigarette-on-an-ashtray-ashtrays-are-made-as-a-receptacle-of-cigarette-butts-this-are-usually.html/?rid=1303528
http://footage.shutterstock.com/gallery/Nordic-Moonlight-1303528/?rid=1303528
It is not easy to find such a professional and responsible provider in today's time. Hope that we can maintain long-term cooperation.











