Cheap PriceList for melamine kids dinnerware Export to Costa Rica
Cheap PriceList for melamine kids dinnerware Export to Costa Rica Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Kids Dinnerware |
| Item No. | TZ009 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 23 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 23 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 3.9 |
| Shipping Weight (kg) | 5 |
Product detail pictures:





Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
We have our own sales team, design team, technical team, QC team and package team. We have strict quality control procedures for each process. Also, all of our workers are experienced in printing field for Cheap PriceList for melamine kids dinnerware Export to Costa Rica, The product will supply to all over the world, such as: moldova , Danish , Indonesia , We hope to have long-term cooperation relationships with our clients. If you are interested in any of our products, make sure you do not hesitate to send enquiry to us/company name. We ensure that you can be totally satisfied with our best solutions!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Chas Everitt – Boksburg
View Property: http://www.everitt-boksburg.co.za/showpropertySC148ZZ00011037.cp
Bedrooms: 4.0
Bathrooms: 2.0
Garages: 4.5
Price: R 925 000
Property Description:
Lovely renovated house in Delville in Germiston , large entrance hall , spacious carpeted lounge , open plan tiled dining room , modern open plan melamine fitted kitchen tiled to the ceiling , under counter oven , standard 4 plate stove , 2 modern bathrooms , 1 extra large with corner bath and shower , 4 large carpeted bedrooms with built in cupboards , very large stand ideal to subdivide , stand measures 1900 m 2 , 2 units for extra income , 1 consists of bedroom with modern bathroom , flat consist of modern lounge , modern kitchen bedroom and bathroom , 2 entrances , 2 driveways , on busy road ideal to run business from home or for attorneys , doctors , bookkeepers , great exposure , house totally revamped , good security , electric fence , Spanish bars , security doors . What a buy do not delay inquire now!
For more information please contact:
Name: Marius De Wet
Tel: 0118931140
Cell: 0827048646
Email: mariusdw@everitt.co.za
View property on tivvit.com
http://www.tivvit.com/showpropertySC148ZZ00011037.cp
View property on CyberProp.com
http://www.cyberprop.com/showpropertySC148ZZ00011037.cp
View property on P24.com
http://www.property24.com/Search/RedirectToListing.aspx?listingNumber=101699971
Video Creation & Distribution by CyberAgent — TivvitTube – http://www.cyberagent.co.za
Music By audionautix.com
We needed more storage in Claire’s room. We came up with a cubby shelf of nine cubbies in a three by three grid. Each cubby holds an eleven inch fabric box. I found I could build this project with one piece of 4 by 8 plywood. I start by cutting out the pieces for the cabinet carcass. Then I glued and nailed the pieces together starting from the inside working outward. I cut a rabbet for the back, and attached the back, which gives the piece great rigidity. Next I made the top cap. This consists of a frame with a piece of plywood in the center. The function of the top cap is to hide the ends of the plywood sides. Next I made the base. This consists of a frame on four legs. The frame is mitered with biscuit joints. The four legs are turned on the lathe. I attached the base to the carcass with screws. The whole things was sanded and painted. The fabric boxes fit perfect.
As an international trading company, we have numerous partners, but about your company, I just want to say, you are really good, wide range, good quality, reasonable prices, warm and thoughtful service, advanced technology and equipment and workers have professional training, feedback and product update is timely, in short, this is a very pleasant cooperation, and we look forward to the next cooperation!










