Bottom price for melamine cake stand to Bandung Manufacturer
Bottom price for melamine cake stand to Bandung Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 13.75inch Melamine Cake Stand |
| Item No. | TR001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Colorful |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 1pcs/box,2pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 35 cm |
| Width | 35 cm |
| Height | 15 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 1.4 |
| Shipping Weight (kg) | 2.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
With our loaded practical experience and thoughtful solutions, we now have been identified for a trusted provider for numerous intercontinental consumers for Bottom price for melamine cake stand to Bandung Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Cambodia , Boston , Chile , What You Need Is What We Pursue.We are sure our products will bring you first class quality.And now sincerely hope to promote partner friendship with you from all over the world. Let's joint hands to cooperate with mutual benefits!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.24reviewing.com/dinnerware-bowls
http://www.24reviewing.com/dinnerware-bowls
Click on the link to compare the best Dinnerware Bowls.
Large Pink Glass Fruit Bowl, Vintage English, 1920s
14pcs Panda Ceramic Tableware Spoon Bowl Plate Cutlery Set
Disney Mickey Mouse Baby Boy or Girls Meal Time Food Plate
4-pack French Fry Cone Dipping Cups for French Fries and Veggies w/ Built-in Dip Cup
Disney Princesses Baby Girls Meal Time Food Plate – 8 Inches Melamine
Disney Princesses Baby Girls Food Bowl – 5.5 Inches Melamine
Star Wars: Episode VII 8-pc. Melamine Cup and Bowl Set
Harley-Davidson Flaming Willie G Skull Melamine Serving Bowl, White HD-HD-913
Home-X French Fry Cone & Dipping Cup, French Fries Holder, Appetizer Cone
Harley-Davidson Flaming Bar & Shield Melamine Serving Bowl, White HD-HD-909
The factory technical staff gave us a lot of good advice in the cooperation process, this is very good, we are very grateful.











