Special Price for melamine dessert plate for Puerto Rico Importers
Special Price for melamine dessert plate for Puerto Rico Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Round Melamine Dinner Plate |
| Item No. | PT201 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.7 cm |
| Width | 22.7 cm |
| Height | 1.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No, |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
Our intention is usually to satisfy our buyers by offering golden provider, great rate and good quality for Special Price for melamine dessert plate for Puerto Rico Importers, The product will supply to all over the world, such as: Madrid , Anguilla , Danish , We have a excellent team supplying professional service, prompt reply, timely delivery, excellent quality and best price to our customers. Satisfaction and good credit to every customer is our priority. We are sincerely looking forward to cooperate with customers all over the world. We believe we can satisfy with you. We also warmly welcome customers to visit our company and purchase our products.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For full review and shopping info►http://ttpm.com/p/16904/pacific-baby/natural-toddler-feeding-plate-green/?ref=yt
http://ttpm.com/p/16905/pacific-baby/natural-toddler-feeding-plate-cream/?ref=yt
Natural Toddler Feeding Plate. Plastic-free divider plate for toddlers. Made of bamboo. It is compostable and biodegradable. Dishwasher safe, top rack only. Eco-friendly toddler plates.
Product Info:
The Natural Toddler Feeding Plate is a plastic-free divider plate for toddlers. It is made of bamboo and is compostable and biodegradable. It’s dishwasher safe on the top rack.
✮SEE MORE TOYS✮
BATMAN V SUPERMAN:
http://ttpm.com/p/17136/mattel/batman-v-superman-batman-voice-changer-helmet/?ref=yt
YO-KAI WATCH:
http://ttpm.com/p/16703/hasbro/yokai-watch-noko/?ref=yt
TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES PARTY WAGON:
http://ttpm.com/p/16637/mega-bloks/teenage-mutant-ninja-turtles-party-wagon/?ref=yt
✮FOLLOW US✮
Facebook: https://www.facebook.com/TTPMOfficial
Twitter: https://twitter.com/ttpm
Instagram: https://instagram.com/ttpmofficial/
Pinterest: https://www.pinterest.com/ttpmofficial/
Snapchat: TTPMOfficial
✮FOLLOW TTPM Pets✮
Facebook: https://www.facebook.com/TTPMPets
Twitter: https://twitter.com/TTPMPets
Instagram: https://www.instagram.com/ttpmpets/
Pinterest: https://www.pinterest.com/ttpmpets/
✮SUBSCRIBE✮
https://www.youtube.com/c/ttpm
It is a very good, very rare business partners, looking forward to the next more perfect cooperation!










