Best-Selling melamine soap dish Export to Stuttgart
Best-Selling melamine soap dish Export to Stuttgart Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5.5inch Triangle Melamine soap dish |
| Item No. | PT223 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
We're going to commit ourselves to giving our esteemed buyers using the most enthusiastically considerate solutions for Best-Selling melamine soap dish Export to Stuttgart, The product will supply to all over the world, such as: Swedish , Belize , Serbia , With high quality, reasonable price, on-time delivery and customized & customized services to help customers achieve their goals successfully, our company has got praise in both domestic and foreign markets. Buyers are welcome to contact us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Everyone enjoys an ice cream social, Zak has products for enjoying this treat at home, with friends and even on the go. Our ice-cream collection is served in multiple colors to fit your flavor.
From Duo bowls and their festive two-tone design to the Fluted bowls that are a modern take on the classic Soda Shoppe design and the Fresco bowls with their deep sides for those people who can’t get enough, Zak has an ice cream bowl that is sure to satisfy anyone’s cravings! And of course, no ice cream bowl would be complete without a coordinating spoon, which is why Zak has durable melamine spoons to complement all of its festive bowls. All you need now, is the ice cream! http://bit.ly/1GioFm0
You can purchase and compare prices of this and many other products on our site at: http://www.mybinding.com/boards/chalkboards.html This Quartet Standard …
The company has a good reputation in this industry, and finally it tured out that choose them is a good choice.











