professional factory provide 6.75inch melamine coaster placemat to Costa Rica Manufacturers
professional factory provide 6.75inch melamine coaster placemat to Costa Rica Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6.75inch Melamine Coasters Placemat |
| Item No. | PT214 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 17 cm |
| Width | 17 cm |
| Height | 0.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.9 |
| Shipping Weight (kg) | 11 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Benefits of Melamine Dinnerware
Our workforce through professional training. Skilled professional knowledge, solid sense of service, to fulfill the services demands of consumers for professional factory provide 6.75inch melamine coaster placemat to Costa Rica Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Durban , Costa Rica , Gabon , Profession, Devoting are always fundamental to our mission. We have always been in line with serving customers, creating value management objectives and adhering to the sincerity, dedication, persistent management idea.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Super fun recipe to make for your kids or serve as a party snack. It’s vegan, gluten and dairy free and it’s so luxurious that you won’t believe it’s cauliflour.
my website: www.eatforhappiness.com
https://www.instagram.com/eatforhappinessliza/
music by: Ketsa
電影最大咖!只在MTV【爆米花電影院】
快到https://www.facebook.com/mtvcmovie
MTV首播時間:每週五晚上10點
三立都會台首播時間:每週六下午4點半
The company can keep up with the changes in this industry market, product updates fast and the price is cheap, this is our second cooperation, it's good.









