Best-Selling melamine gift ashtray to Oman Factories
Best-Selling melamine gift ashtray to Oman Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
It really is a good way to further improve our goods and service. Our mission would be to acquire inventive items to buyers with a very good encounter for Best-Selling melamine gift ashtray to Oman Factories, The product will supply to all over the world, such as: St. Petersburg , Tanzania , Tanzania , To work with an excellent products manufacturer, our company is your best choice. Warmly welcome you and opening up the boundaries of communication. We are the ideal partner of your business development and look forward to your sincere cooperation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Dining Table: The Nitraa collection creates a warm, stylish space that’s as well suited for pizza-and-games night with the kids as it is for dinner parties with friends. Bold in size, the classic table creates a substantial setting with its exotic finish, included standard leaf and square block legs. Ladderback chairs and a simple bench are made all the more inviting with high quality fabric upholstery and thick supportive padding. Finish: Dark Brown Melamine Polish Material: Hardwood Solids, Top MDF board veneer wood finish. Unique Features: The casual, sturdy design supports the way you live every day. Substantial heft and classic good looks combine with ease in the small family-sized table.
for more info login to: http://diningtabledecoration.findkart.co.in/
Buy So Call: 09897137269
The factory can meet continuously developing economic and market needs, so that their products are widely recognized and trusted, and that's why we chose this company.











