Best quality and factory melamine two tone bowl to Peru Factory
Best quality and factory melamine two tone bowl to Peru Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 7inch Round Melamine Two Tone Bowl |
| Item No. | BW256 |
| Shape | Round |
| Body Color | White/Off White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 18 cm |
| Height | 12 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.2 |
| Shipping Weight (kg) | 7.3 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
We are convinced that with joint efforts, the business between us will bring us mutual benefits. We can assure you product quality and competitive price for Best quality and factory melamine two tone bowl to Peru Factory, The product will supply to all over the world, such as: London , Florence , Hyderabad , Our items have national accreditation requirements for qualified, high quality products, affordable value, was welcomed by people today all over the world. Our goods will continue to enhance within the order and look forward to cooperation with you, Should any of these products be of interest to you, please letus know. We are going to be content to offer you a quotation up on receipt of your detailed needs.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
really cute design, there are multiple color for choice. Decorate your home with these candle holders. New arrival in 2015
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7718891?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-416207
Kitchen Master 8pc Stainless Steel Mixing Bowl Set with Silicone Bases
Friday night pizza dough. Saturday morning pancake batter. Tableside Caesar salad. Mix up all kinds of tasty delights in this…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #416207
The company leader recept us warmly, through a meticulous and thorough discussion, we signed a purchase order. Hope to cooperate smoothly











