Best quality and factory melamine tumblers to Brasilia Manufacturer
Best quality and factory melamine tumblers to Brasilia Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 350ml Melamine Tumblers |
| Item No. | CP091 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 7.1 cm |
| Width | 7.1 cm |
| Height | 10.7 cm |
| Capacity | 350 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.7 |
| Shipping Weight (kg) | 8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
Our company sticks into the basic principle of "Quality is definitely the life of the business, and status may be the soul of it" for Best quality and factory melamine tumblers to Brasilia Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Denver , Manchester , Seattle , Our factory is equipped with complete facility in 10000 square meters, which makes us be able to satisfy the producing and sales for most auto part solutions. Our advantage is full category, high quality and competitive price! Based on that, our products win a high admiration both at home and abroad.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
John from http://www.discountjuicers.com/ shares with you the all new Omega NC800 that has just been released and available at
http://www.discountjuicers.com/omeganc800.html
This new 5th generation horizontal single auger juicer is the best yet. With its improved features it is said to get 7%-13% higher yield than the previous 4th generation model.
In this video John will unbox the new juicer, while explaining the new features and how these features will benefit you. In addition, he will compare the NC800 with the 4th generation Omega 8004 to show you the specific differences and explain why you will get better performance out of the new NC800 model.
The Omega NC800 Nutrition Center juicer is the perfect juicer for juicing a variety of fruits and vegetables, but juices best things like leafy greens and wheatgrass.
to order the all-new Omega NC800, please visit
http://www.discountjuicers.com/omeganc800.html
It is a very good, very rare business partners, looking forward to the next more perfect cooperation!









