Cheapest Price Melamine serving tray for Madagascar Importers
Cheapest Price Melamine serving tray for Madagascar Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 20inch Melamine Rectangle Tray with Handle |
| Item No. | TR078 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,6pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 50.5 cm |
| Width | 37.5 cm |
| Height | 4.9 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" is the persistent conception of our firm to the long-term to develop together with consumers for mutual reciprocity and mutual advantage for Cheapest Price Melamine serving tray for Madagascar Importers, The product will supply to all over the world, such as: Rwanda , Mali , Portland , Ought to any of these products be of curiosity to you, remember to allow us to know. We are going to be satisfied to give you a quotation on receipt of one's in depth specs. We've our private experienced R&D enginners to meet any of one's requriements, We appear forward to receiving your enquires soon'and hope to have the opportunity to work together with you in the future. Welcome to check out our company.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Rebobinadora para BOPP Pelicula en Guadalajara Mexico
Kingdom Machine CO.,LTD
Movil:0086-13958812663 Tel: 0086-13088651008
Whatsapp/Tango/Veber:+86-13958812663
Tel.:0086-577-66881211; Fax:0086-577-66881311;
http://www.maquinaparahacerbolsas.com.mx/
http://www.kingdommachine.com/
Sale@kingdommachine.com; kingdombillwang@hotmail.com
Skype:kingdombillwang
Ruian Economic Zone,Wenzhou,China 325200
Kingdom Machine CO.,LTD es el fabricante y proveedor de equipos de toda la planta para hacer películas de plástico y bolsas de plástico, incluida la máquina de pelicula soplado, maquina para hacer bolsas, extrusora de pelicula soplada, extrusora de pelicula Stretch, flexo impresión, Corte-Rebobinado Machine, máquina a Bubble, la máquina de impresión de etiquetas, Reciclaje de la máquina.
“Kingdom”, un nombre reputado de China en Asia, Oriente Medio y la zona del Golfo, Argentina,Mexico,Bolivia, Brazil, Chile, Colombia, Costa Rica,Uruguay,Ecuador, Spain, El Salvador, United States, Honduras, Nicaragua, Panama, Paraguay, Venezuela,Peru, Puerto Rico,África, Europa oriental y otras partes del mundo.”Kingdom”, insiste para que las máquinas con un diseño simple, primer invitado. Nuestras máquinas son muy favorecidos por los clientes debido a la fácil operación, un rendimiento perfecto, fácil mantenimiento y buena pronta servicio post-venta.
The enterprise has a strong capital and competitive power, product is sufficient, reliable, so we have no worries on cooperating with them.










