Best Price on Melamine toothbrush holder for Slovak Republic Factory
Best Price on Melamine toothbrush holder for Slovak Republic Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
We're commitment to offer you the aggressive cost ,superb products and solutions top quality, too as fast delivery for Best Price on Melamine toothbrush holder for Slovak Republic Factory, The product will supply to all over the world, such as: Azerbaijan , Zimbabwe , Algeria , We have more than 10 years experience of production and export business. We always develop and design kinds of novel products to meet the market demand and help the guests continuously by updating our products. We are specialized manufacturer and exporter in China. Wherever you are, please join us, and together we will shape a bright future in your business field!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Directed & conceived by Melanie Martinez
Produced by Wes Teshome
Cinematography by Josh McKie
Set design by Holly Trotta
Lighting by Freddy Cintron
Styling by Stella Rose Saint Clair
Hair by William Scott Blair
Choreography by Lafayette Nicolas
Onsite choreography by Carlos Neto
Edited by Melanie Martinez & Tony Corella
Production by NEVERSLEEP – https://vimeo.com/neversleeptv
Male lead: Eliseu Junior
UK Bbies, pre-order the Pity Party EP. Out 6th May: http://smarturl.it/PityPartyEP
Get ‘Cry Baby’ Now!
iTunes: smarturl.it/MelanieCryBaby
Google Play: smarturl.it/GP_MelanieCryBaby
Amazon: smarturl.it/A_MelanieCryBaby
Spotify: smarturl.it/S_MelanieCryBaby
Get Official Melanie Martinez Merch Here: http://smarturl.it/Visit_MMstore
Instagram: http://www.instagram.com/littlebodybigheart
Twitter: http://www.twitter.com/MelanieLBBH
Facebook: http://www.facebook.com/MelanieMartinezmusic
Problems can be quickly and effectively resolved, it is worth to be trust and working together.











