Factory Supplier for Melamine toothbrush holder to Australia Importers
Factory Supplier for Melamine toothbrush holder to Australia Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We retain bettering and perfecting our merchandise and service. At the same time, we do the job actively to do research and improvement for Factory Supplier for Melamine toothbrush holder to Australia Importers, The product will supply to all over the world, such as: Anguilla , Italy , Nicaragua , Since always, we adhering to the "open and fair, share to get, the pursuit of excellence, and creation of value"values, adhere to the"integrity and efficient, trade-oriented, best way , best valve" business philosophy. Together with our all over the world have branches and partners to develop new business areas, maximum common values. We sincerely welcome and together we share in global resources, opening up new career together with the chapter.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/8131821?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-088377
Jeffrey Banks Designer Plaid 4piece Melamine Dinner Plates
Timeless style is such a hallmark of class. Add your own fun take on tradition with these plaid dinner plates. They’re made from…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #088377
We always believe that the details decides the company's product quality, in this respect, the company conform our requirements and the goods are meet our expectations.











