8 Years Manufacturer melamine cutting board for Mecca Manufacturers
8 Years Manufacturer melamine cutting board for Mecca Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.25inch Melamine Cutting Board |
| Item No. | PT133 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 23.3 cm |
| Width | 14.3 cm |
| Height | 0.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.2 |
| Shipping Weight (kg) | 8.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
We aim to find out quality disfigurement from the production and supply the best service to domestic and overseas customers wholeheartedly for 8 Years Manufacturer melamine cutting board for Mecca Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Latvia , Estonia , Russia , We always adhere to follow the honesty, mutual benefit, common development, after years of development and the tireless efforts of all staff, now has perfect export system, diversified logistics solutions, comprehensive meet customer shipping, air transport, international express and logistics services. Elaborate one-stop sourcing platform for our customers!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
UFOキャッチャームーミン~ミニドーナッツGET!GET!GET!!
https://blogs.yahoo.co.jp/okuyukiup
Pure Cleaning นวัตกรรมใหม่ นำเข้าจากเยอรมัน เป็นมิตรกับสิ่งแวดล้อม ผ่านการรับรองจากประเทศญี่ปุ่น ไร้สารตกค้าง สามารถใช้งานในครัวเรือนได้
Pure Cleaning ฟองน้ำมหัศจรรย์ หรือ Magic Sponge Eraser เมลามีนยางลบมหัศจรรย์ ใช้สำหรับเช็ดสิ่งสกปรกออกหมดจดโดยไม่ต้องใช้น้ำยา เช็ดสิ่งสกปรกออกอย่างง่ายดาย ทั้งเบาะหนัง เครื่องสุขภัณฑ์ ซิ้งค์ล้างจาน อ่างอาบน้ำ อ่างล้างหน้า เตาแก๊ส เตาอบ ไมโครเวฟ กระจก พื้นผิวกระเบื้อง ผนังบ้าน วอลเปเปอร์ กระเป๋าหนังแบรนด์เนม เครื่องครัว ล้างรถ หมึกปรินท์เตอร์ ฯลฯ
เพียงชุบน้ำบีบหมาดๆ (ห้ามบิด) แล้วเช็ดบริเวณที่สกปรก คราบเหล่านั้นก็จะหลุดออกง่ายดาย ไม่ต้องใช้น้ำยา เพียงแค่ชุบน้ำเปล่าเท่านั้น
Pure Cleaning นวัตกรรมจากประเทศเยอรมัน รับรองคุณภาพการใช้งานจากประเทศญี่ปุ่น (ของแท้ ระวังสินค้าลอกเลียนแบบ) วางจำหน่ายแล้วที่ซุปเปอร์มาร์เก็ตชั้นน้ำ โฮมโปร บุญถาวร ทุกสาขาทั่วประเทศ สนใจเป็นตัวแทนจำหน่าย ติดต่อ โทร.088-549-8008
In China, we have purchased many times, this time is the most successful and most satisfactory, a sincere and realiable Chinese manufacturer!










