2017 wholesale price melamine cake stand Wholesale to Slovakia
2017 wholesale price melamine cake stand Wholesale to Slovakia Detail:
| Specification | |
| Item Name | 13.75inch Melamine Cake Stand |
| Item No. | TR001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Colorful |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 1pcs/box,2pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 35 cm |
| Width | 35 cm |
| Height | 15 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 1.4 |
| Shipping Weight (kg) | 2.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We enjoy a very good reputation among our customers for our excellent product quality, competitive price and the best service for 2017 wholesale price melamine cake stand Wholesale to Slovakia, The product will supply to all over the world, such as: Sri Lanka , Estonia , Belarus , Our company has built stable business relationships with many well-known domestic companies as well as oversea customers. With the goal of providing high quality products to customers at low cots, we've been committed to improving its capacities in research, development, manufacturing and management. We have honored to receive recognition from our customers. Till now we have now passed ISO9001 in 2005 and ISO/TS16949 in 2008. Enterprises of "quality of survival, the credibility of development" for the purpose, sincerely welcome domestic and foreign businessmen to visit to discuss cooperation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Shop Pyrex at the Bakeware store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices, save up to 50 …
For more details please visit: http://review.sekut.top/-pyrex-prepware-3-piece-glass-mixing-bowl-set-kitchen-dining-B00LGLHUA0.html Thank You!
Great Pyrex Prepware 3-Piece Glass Mixing Bowl Set Kitchen Dining Review
Pyrex Prepware 3-Piece Glass Mixing Bowl Set Kitchen Dining For Sale
Pyrex Prepware 3-Piece Glass Mixing Bowl Set Kitchen Dining Unboxing
Review Pyrex Prepware 3-Piece Glass Mixing Bowl Set Kitchen Dining Product
https://www.youtube.com/watch?v=IlqFs_SyXVk
Tailgate in style with an officially licensed Auburn melamine plate.
This is a very professional and honest Chinese supplier, from now on we fell in love with the Chinese manufacturing.











