2017 Super Lowest Price melamine promotional gift to Bandung Factory
2017 Super Lowest Price melamine promotional gift to Bandung Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Promotinal Gift |
| Item No. | BW250 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 48sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 14 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.3 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
It can be a great way to enhance our solutions and service. Our mission would be to build inventive products to consumers with a superior working experience for 2017 Super Lowest Price melamine promotional gift to Bandung Factory, The product will supply to all over the world, such as: Ukraine , Riyadh , Sevilla , Our company regards "reasonable prices, high quality,efficient production time and good after-sales service" as our tenet. We hope to cooperate with more customers for mutual development and benefits in future. Welcome to contact us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Super fun recipe to make for your kids or serve as a party snack. It’s vegan, gluten and dairy free and it’s so luxurious that you won’t believe it’s cauliflour.
my website: www.eatforhappiness.com
https://www.instagram.com/eatforhappinessliza/
music by: Ketsa
Cooperate with you every time is very successful, very happy. Hope that we can have more cooperation!











