12 Years Manufacturer melamine popcorn bucket to Moscow Factories
12 Years Manufacturer melamine popcorn bucket to Moscow Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our progress depends around the innovative machines, great talents and consistently strengthened technology forces for 12 Years Manufacturer melamine popcorn bucket to Moscow Factories, The product will supply to all over the world, such as: Curacao , Venezuela , Detroit , Our company will continue to adhere to the " superior quality, reputable, the user first " principle wholeheartedly. We warmly welcome friends from all walks of life to visit and give guidance, work together and create a brilliant future!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Created with Vintagio
I have a ton of merch, as you may know, and have a ton of kitchen items that I thought I would share!
See below for where you can get similar kitchenware!
Sailor Moon plastic cup, bento boxes & chopsticks may be able to find on ebay, but you can find the Sailor Moon Crystal Version on jlist.com
You can get Melamine Plates from Strapya-World.com, but can get the specific plate I have on hlj.com
You can get Sailor Moon Cutlery on Strapya-World.com & Jlist.com
You can find a single sailor mars random Melamine cups on hlj.com! But I’m sure you can find on ebay!
Luna-P Glass can be found on Ebay!
Sailor Moon Chocolate & Mug set are available on Ebay!
There’s one style of Sailor Moon crystal mug on Strapya-World.com
For the YuraYura Wobble Glasses, you can get them all on Strapya-World.com
Speaking of this cooperation with the Chinese manufacturer, I just want to say"well dodne", we are very satisfied.











