100% Original Factory melamine pet scoop to Paraguay Manufacturer
100% Original Factory melamine pet scoop to Paraguay Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 1 CUP Melamine Pet Scoop |
| Item No. | PE018 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18.7 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.6 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
We can constantly satisfy our respected customers with our good high quality, good price tag and good support due to we have been additional specialist and extra hard-working and do it in cost-effective way for 100% Original Factory melamine pet scoop to Paraguay Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Estonia , The Swiss , Accra , We supply skilled service, prompt reply, timely delivery, excellent quality and best price to our customers. Satisfaction and good credit to every customer is our priority. We focus on every detail of order processing for customers till they have received safe and sound items with good logistics service and economical cost. Depending on this, our products and solutions are sold very well in the countries in Africa, the Mid-East and Southeast Asia. Adhering to the business philosophy of ??customer first, forge ahead', we sincerely welcome clients from at home and abroad to cooperate with us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Online Shopping for Kitchen Small Appliances from a great selection of Coffee Machines, Blenders, Juicers, Ovens, Specialty Appliances, amp; more at everyday low prices..
For more details please visit: http://po.st/0BrhTX Thank You!
Great FoodSaver V420 Vacuum Food Sealer Small Footprint Vac Packer Vacuum Review
FoodSaver V420 Vacuum Food Sealer Small Footprint Vac Packer Vacuum For Sale
FoodSaver V420 Vacuum Food Sealer Small Footprint Vac Packer Vacuum Unboxing
Review FoodSaver V420 Vacuum Food Sealer Small Footprint Vac Packer Vacuum Product
https://www.youtube.com/watch?v=3RIXDT8BJrE
Get dinnerware set Discounts Up To %70 OFF THE PRICE FROM HERE:
http://marketpromocodes.com/?p=518
Get The full Reviews From Here:
http://marketpromocodes.com/?p=518
————–
Laurie Gates 12 Piece Melamine Dinnerware Set Set Includes:Four(4) Melamine Dinner Plates11 Inch Diameter – One Of Each Color;Four(4) Melamine Salad Plates8.75 Inch Diameter – One Of Each Color;Four(4) Melamine Bowls25.6 fl.oz – One Of Each Color.
We are long-term partners, there is no disappointment every time, we hope to maintain this friendship later!











