Wholesale price stable quality melamine tumblers to Paris Manufacturers
Wholesale price stable quality melamine tumblers to Paris Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 350ml Melamine Tumblers |
| Item No. | CP091 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 7.1 cm |
| Width | 7.1 cm |
| Height | 10.7 cm |
| Capacity | 350 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.7 |
| Shipping Weight (kg) | 8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
We are ready to share our knowledge of marketing worldwide and recommend you suitable products at most aggressive costs. So Profi Tools offer you finest benefit of money and we are ready to produce alongside one another with Wholesale price stable quality melamine tumblers to Paris Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Argentina , South Africa , Ecuador , our qualify products have good reputation from the world as its most competive price and our most advantage of after-sale service to the clients.we hope we can provide a safe, environmental products and super service to our clients from all of the world and establish strategic partnership with them by our professional standards and unremitting efforts.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
電影最大咖!只在MTV【爆米花電影院】
快到https://www.facebook.com/mtvcmovie
MTV首播時間:每週五晚上10點
三立都會台首播時間:每週六下午4點半
The supplier cooperation attitude is very good, encountered various problems, always willing to cooperate with us, to us as the real God.











