Wholesale price stable quality melamine promotional gift for Costa Rica Manufacturers
Wholesale price stable quality melamine promotional gift for Costa Rica Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Melamine Promotinal Gift |
| Item No. | BW250 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 48sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 14 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.3 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Assume full responsibility to satisfy all needs of our clients; achieve continual advancements by endorsing the expansion of our purchasers; turn into the final permanent cooperative partner of clientele and maximize the interests of clients for Wholesale price stable quality melamine promotional gift for Costa Rica Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Netherlands , Macedonia , America , We have now a large share in global market. Our company has strong economic strength and offers excellent sale service. Now we have established faith, friendly, harmonious business relationship with customers in different countries. , such as Indonesia, Myanmar, Indi and other Southeast Asian countries and European, African and Latin American countries.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7265137?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-294523
Bell + Howell Ionic Maxx Set of 2 Air Purifiers with UV LED Lights
Take a deep breath and say “ahhhhh…” These petite purifiers work quietly to trap contaminants from the air. Simply plug one in…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #294523
I created this video using my Logitech Pro 9000 webcam software. Another Goodwill find, Japanese serving trays
Products and services are very good, our leader is very satisfied with this procurement, it is better than we expected,










