Massive Selection for melamine pizza plate for Detroit Manufacturer
Massive Selection for melamine pizza plate for Detroit Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT180 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.3 cm |
| Width | 22.3 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our pursuit and corporation aim should be to "Always satisfy our consumer requirements". We carry on to build and style and design remarkable quality items for both our outdated and new clients and reach a win-win prospect for our clients at the same time as us for Massive Selection for melamine pizza plate for Detroit Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Morocco , India , Angola , You can always find the solutions you have to have in our company! Welcome to inquire us about our product and anything we know and we can help in auto spare parts. We have been looking forward to work with you for a win-win situation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
http://www.packagingsupplies.com/chipboard_sheets__pads.html Chipboard sheets are commonly used to provide added protection when stacking paper in boxes, or as the stiff backing seen on pads of legal or notebook paper. Our tough chipboard constructed from either .022 Kraft paperboard or Heavy Duty .030 Kraft paperboard is available as sheets or pads in different sizes and quantities according to your needs. They are also used for strengthening envelopes or mailers.
Recuerda, soy Alejandra Coghlan y estás en mi casa que es tu casa. Me puedes encontrar en: Suscríbete aqui: http://bit.ly/XxX3WE Google+: …
The product classification is very detailed that can be very accurate to meet our demand, a professional wholesaler.









