Wholesale Discount 13inch Round Melamine pizza plate to South Korea Manufacturer
Wholesale Discount 13inch Round Melamine pizza plate to South Korea Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 13inch Round Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT203 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 33 cm |
| Width | 33 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.9 |
| Shipping Weight (kg) | 7.9 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
As a way to finest meet up with client's wants, all of our operations are strictly performed in line with our motto "High Quality, Aggressive Price, Fast Service" for Wholesale Discount 13inch Round Melamine pizza plate to South Korea Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Indonesia , Madrid , Kenya , With the intensified strength and more reliable credit, we are here to serve our customers by providing the highest quality and service, and we sincerely appreciate your support. We will endeavor to maintain our great reputation as the best products supplier in the world. If you have any questions or comments, please contact with us freely.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
The Healing Foods Report – Your Trusted Source for Food Safety News & Natural Health Tips.
Top Food Safety News Alerts for March 2017:
- I.M. Soynut Butter & Dixie Dew (E.coli)
- Frozen Pizza Listeria RBR Meat Company (Listeria)
- Grass-fed Raw Milk Winters Grass Farm (Listeria)
- Edamame in Pods Advanced Fresh Concepts (Listeria)
- Cheese recall Vulto Creamery (Listeria)
- Meatballs and Chicken Fried Steak King’s Command Food (metal objects)
- Veal Cutlets Ohio Farm Packing Co. (E.coli O103)
- Boneless beef H&B Packing Co. (E.coli O103)
- Jose ole taquitos Ajinomoto Windsor (rubber and plastic objects)
- Pork dumplings J & Y Dasung Inc. Som See Neh (No USDA inspection)
- Chicken Nuggets Chicken Fries by Ok Food Inc (Metal fragments)
www.HealingFoodsCompany.com
★★ Buy WOFO 7 Pcs Portable Camping Cookware Cutlery Set Cooking Utensils For Outdoor Kitchen Tool Fork Scissors Spoon Storage Bag ★★
Discounts and special promotions only for you. Sign up here : https://goo.gl/LkrW9w
===============================
Check Price Click : http://goo.gl/jHaEsE
Go To Store Click : http://goo.gl/jHaEsE
Special Price Click : http://goo.gl/jHaEsE
WOFO 7 Pcs Portable Camping Cookware Cutlery Set Cooking Utensils For Outdoor Kitchen Tool Fork Scissors Spoon Storage Bag
The factory workers have a good team spirit, so we received high quality products fast, in addition, the price is also appropriate, this is a very good and reliable Chinese manufacturers.











