Good Quality melamine divided plate Export to Iraq
Good Quality melamine divided plate Export to Iraq Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
The key to our success is "Good Product Quality, Reasonable Price and Efficient Service" for Good Quality melamine divided plate Export to Iraq, The product will supply to all over the world, such as: Dominica , Vietnam , Durban , We have been fully aware of our customer's needs. We deliver high quality products, competitive prices and the first class service. We would like to establish good business relationships as well as friendship with you in the near future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
To clean pewter, soak the piece in vinegar, or use ketchup to buff out tarnish and stains. Use a paste of baking soda and water or vinegar for difficult pewter problems with instructions from a professional house cleaner in this free video on cleaning pewter.
Expert: Rachel Yatuzis
Contact: www.greenkleeninc.com
Bio: Rachel Yatuzis is a professional house cleaner in Nashville, Tenn., specializing in using everyday household items for cleaning purposes.
Filmmaker: Tim Brown
Series Description: Keep your car clean by running it through the car wash on a regular basis and preventing junk from building up in the first place by always taking things out of the car. Keep a link roller and baby wipes in the car to prevent messes with tips from a professional house cleaner in this free video series on housecleaning and car tips.
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!










