Super Purchasing for melamine square ashtray to Seattle Manufacturer
Super Purchasing for melamine square ashtray to Seattle Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We insist about the theory of growth of 'High excellent, Performance, Sincerity and Down-to-earth working approach' to offer you with great company of processing for Super Purchasing for melamine square ashtray to Seattle Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Suriname , Ecuador , Slovak Republic , So that you can utilize the resource from the expanding info in international trade, we welcome shoppers from everywhere on-line and offline. In spite of the good quality solutions we offer, effective and satisfying consultation service is supplied by our specialist after-sale service team. Product lists and detailed parameters and any other info weil be sent to you timely for your inquiries. So please make contact with us by sending us emails or call us if you have any questions about our corporation. ou may also get our address info from our web page and come to our company to get a field survey of our merchandise. We are confident that we are going to share mutual achievement and create strong co-operation relations with our companions in this marketplace. We're searching forward for your inquiries.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Any interesting? Please contact: Betty Wang. Email:sales06@lksunshine.cn Skype:betty.wang1028 Mob/WeChat:0086-18266387035 …
Filmy Features: Love is where friends are !
Client: airtel Bangladesh Ltd. Specialist ( Digital Media) : Irfanul Huq & Abdullah Al Mubin
Agency: Asiatic JWT
Creative Director: Sharmin Rahman
Copywriter: Mazhar Mithun
Account Director: Mezbaur Rahman
Senior Account Executive: Fahim Adnan, Jannatul Bushra Antora
Account Executive: Fairooz Nawar
Production House: Filmy Features
Director: Ahmed Hasan Sunny
Producer: Lucky Pampampam
Executive Producer: Dipankor Dip
Line Producer: Shahir Ahmed
Director of Photography: Rafiqul Islam
Art Director: Tareq Bablu
First Assistant Director: Nimon Morshed
Assistant Directors: Shahain Shaan Shuvo Jamil
Costume : Pujanjoly Chowdhury
Make up Artist : Juel
Offline Edit, Grading & CG- Filmy Features Editor- Kabir Razu
CG- Shuvo Jamil
Tune : Ahmed Hasan Sunny
Voice : Sunny & Achol
Sound Mixing & Mastering: Butter Communication
Music Director: Pavel Areen
Story Board Artist : Kazi Barin
Cast: Baizid Haque Joarder , Saba, Appel, Dhrubo, Saif , Afia, Prisila
Production Manager: Kabir Ahamed
Product variety is complete, good quality and inexpensive, the delivery is fast and transport is security, very good, we are happy to cooperate with a reputable company!











