Special Price for melamine square ashtray for Sao Paulo Manufacturers
Special Price for melamine square ashtray for Sao Paulo Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Every single member from our large efficiency revenue team values customers' wants and company communication for Special Price for melamine square ashtray for Sao Paulo Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Florence , Bolivia , Chile , We have the best products and professional sales and technical team.With the development of our company, we are able to provide customers best products, good technical support, perfect after-sales service.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Stainless Steel Dinnerware ~ WildMintShop.com
Stainless steel dinnerware are safe, toxin-free, and super durable, making them a great choice for young children! Visit Wildmintshop.com for more tips and items like these glass straws. Also, subscribe to our newsletter for special discounts and promotions!
You can find all the kid-friendly items in this video and more here: http://bit.ly/1CpDt2A
Click below to sign up for our newsletter for special promotions and healthy living tips!
http://bit.ly/1BEl5zt
Super fun recipe to make for your kids or serve as a party snack. It’s vegan, gluten and dairy free and it’s so luxurious that you won’t believe it’s cauliflour.
my website: www.eatforhappiness.com
https://www.instagram.com/eatforhappinessliza/
music by: Ketsa
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.










