Short Lead Time for melamine divided tray to Montpellier Manufacturers
Short Lead Time for melamine divided tray to Montpellier Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 15.5inch Melamine Divided Tray |
| Item No. | TR088 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Orange |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29.5 cm |
| Width | 39.5 cm |
| Height | 2.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We've got a really efficient group to deal with inquiries from prospects. Our purpose is "100% customer fulfillment by our product excellent, price & our group service" and enjoy a superb track record amid clientele. With many factories, we can easily deliver a wide selection of Short Lead Time for melamine divided tray to Montpellier Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: United Arab emirates , Finland , Ghana , Our mission is "Provide Products with Reliable Quality and Reasonable Prices". We welcome customers from every corner of the world to contact us for future business relationships and achieving mutual success!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
S.G.ENGINEER
68.Nawada Sheikhan,
Old City,
Bareilly, (U.P)
Mr.Satya Prakash
Mob: 09219533381, 09760060367
www.sgengineer.info / www.sgengineer.com
Customer Care (24×7) 09259220333
Dear Customer,
We are the Leading Manufacturers of all type of
Thermoforming Dona-Plate Machines, Disposable Glass Machine, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Paper Bag Machine, Non Woven Bag Machine, Paper Lamination Machine, Food Processing Machines, Plastic Product Machinery, Pouch Packaging Machines,
R.O Mineral Water, Note Book Making Machine, Interlocking Machine, Fly Ash Bricks Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.
We are successfully serving our customers since 1995.
We are continuously expanding our serving area to cover the globe. We are known for timely and quality delivery of products with perfection and providing quality training for handling of machines. We do strive to build strong business relationships with our clients.
Good quality and fast delivery, it's very nice. Some products have a little bit problem, but the supplier replaced timely, overall, we are satisfied.











