Renewable Design for melamine serving bowl Supply to New Orleans
Renewable Design for melamine serving bowl Supply to New Orleans Detail:
| Specification | |
| Item Name | 10inch Round Melamine Serving Bowl |
| Item No. | BW283 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 25.3 cm |
| Width | 25.3 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Affordable Types of Dinnerware Sets
It truly is our responsibility to fulfill your requirements and successfully provide you. Your fulfillment is our best reward. We're seeking forward in your check out for joint development for Renewable Design for melamine serving bowl Supply to New Orleans, The product will supply to all over the world, such as: Bolivia , Tanzania , Portugal , Based on products and solutions with high quality, competitive price, and our full range service, we have accumulated experienced strength and experience, and we've built up a very good reputation in the field. Along with the continuous development, we commit ourselves not only to the Chinese domestic business but also the international market. May you moved by our high quality items and passionate service. Let's open a new chapter of mutual benefit and double win.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Best savings 2c4TgkD Now, if you have reached this page, do not miss the opportunity and look for Zuma Plastic 30″ Wheelchair Accessible Desk Top Color: Fusion Maple Hello; When I told I would bring back Zuma Plastic 30″ Wheelchair Accessible Desk Top Color: Fusion Maple, they laughed. Now I could be proud of that because they gasped of admiration, when they saw Zuma Plastic 30″ Wheelchair Accessible Desk Top Color: Fusion Maple with me. I can do it, so can you. Ask yourself the following questions: Would you like to be shown some easy ways to improve your Zuma Plastic 30″ Wheelchair Accessible Desk Top Color: Fusion Maple? Do you want to share your Zuma Plastic 30″ Wheelchair Accessible Desk Top Color: Fusion Maple with family and friends? If you answered yes to any of these questions, you are at the right place.
On this website, product categories is clear and rich, I can find the product I want very quickly and easily, this is really very good!











