Reasonable price for melamine ice cream bowls to Hamburg Importers
Reasonable price for melamine ice cream bowls to Hamburg Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Ice cream bowl |
| Item No. | BW207 |
| Shape | Round |
| Body Color | Colorful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | Melamine Ice Cream Spoon |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.3 |
| Shipping Weight (kg) | 6.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We have been ready to share our knowledge of internet marketing worldwide and recommend you suitable merchandise at most aggressive rates. So Profi Tools present you very best price of money and we are ready to develop alongside one another with Reasonable price for melamine ice cream bowls to Hamburg Importers, The product will supply to all over the world, such as: French , Chile , America , As an experienced factory we also accept customized order and make it same as your picture or sample specifying specification and customer design packing. The main goal of the company is to live a satisfactory memory to all the customers, and establish a long term win-win business relationship. For more information, please contact us. And It is our great pleasure if you like to have a personally meeting in our office.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
- WELCOME BACK TO THE BEGINNING OF ONE OF THE BIGGEST BATTLES EVER!! LET THE GAMES BEGIN
Test Tube’s: Beautiful Spreadsheet: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HTwsHYmqFjaiYC6DLMSr_ZP-UV0Luf9IQ54uEFuycYk/edit?usp=sharing
- Like the video to show support for this camp!
- Subscribe to receive notifications for future videos!
===================
==The Priceless Prodigies==
Test Tube- Mariobrosaa Productions
(OC) TNT- SilverKoopa888
Rocky- Awesomez53
(OC) Relish- PhantomJax
Lime- Zorcario Ramirez
Eraser- ThePikaCrafter
Sugary- DangerDin0
Rainbow- Julian Madden
Pie- Dj Beta
Naily- Shatterdpixel
Pumpkin- Jacob Fairclough
(OC) Sandcastle- Objects Gamers
==The Pun-Beatable==
Stinky Cheesy- Snoop Frogg
(OC) Ipod- Cactus Power
Tennis Ball- AnimationField
Trashy- zRAGE
Lollipop- joebro78
Gelatin- AnimationArtist
(OC) Popsicle Stick- Ornage Pne
Balloon- (taken)
Cheesy- Andy Pham
Walnut- (taken)
==The Spectacular Spikes==
Spikey Mervert- pokpower8
Audacity- OmegaPsi
Tumbleweed- Mangle FNAF/Gelatin BFDI
Lava Bucket- WhaiJay
Base Ball- Julio Cesar Augusto Gomes
Light Bulb- KatanaJohn
TV- American Camper
Strawberry Shortcake- SoocieSoocie
Scroll- Ben1178
Mirror- qwertp
Snow Globe- SergeantSnivy
==Team OBJECT==
Bubble- Samer Gamer
Tear Drop- RedBreloom
(OC) Liverpool- Hughheseyboy 103
Lantern- jklw ![]()
Loggy- TheOnlyBoxThatSubs
Boombox (BOTO)- Eth Kog
Shelly- 2004froggy CP AJ
Clock- A Doctor Who
Map- 2 2
Tiki- Hunter King
Pillow- (taken)
=Team Dead Velvet Cake=
Printer- SubscrubeSubscibedUnsubscibe
Soccer Ball- Memerific Boy
(OC) Fountain Pen- TDSwaggyBoy
Cake- Cool Mac Gaming
Watermelon- Ieatpie Productions
Paper- QmanTheGamer
Compass- John zhao
Marker- ETHANGAMER TV
Shovel- KirbyRider1337
Toast- Rival Race
Candy- MLGFlames 300
Flower- Shardzatic
===================
BASEMENT:
Drummy- Ice Skillz
Poptart- Kenneth Aldrich
Apple- HurricaneHunterJackson
Popcorn- (taken)
(OC) Deodorant- Jack Starrett
Book- Alex Canine
Tree- TheIslandofAnimations!
Taco- Marble Mania Productions
===================
I only own the characters from OSI. The other 56 belong to their respective creators.
Music:
- Adventure Time by Panda Eyes and Teminite
- Weasley Old Weasel by teknoaxe
- Scaring the Bejeezus Out of Your Orchestra by teknoaxe
- Lost Dreams by Yaverclap
Although we are a small company, we are also respected. Reliable quality, sincere service and good credit, we are honored to be able to work with you!










