Rapid Delivery for melamine pizza plate for Morocco Factories
Rapid Delivery for melamine pizza plate for Morocco Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT180 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.3 cm |
| Width | 22.3 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
Our corporation puts emphasis about the administration, the introduction of talented staff, plus the construction of team building, attempting hard to improve the quality and liability consciousness of team members. Our organization successfully attained IS9001 Certification and European CE Certification of Rapid Delivery for melamine pizza plate for Morocco Factories, The product will supply to all over the world, such as: Luxembourg , Pakistan , Iraq , Our company always committed to meet your quality demand, price points and sales target. Warmly welcome you open the boundaries of communication. It is our great pleasure to service you if you need a trusted supplier and value information.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
The Passover Seder is a Jewish ritual feast that marks the beginning of the Jewish holiday of Passover which began at sundown last night.
E-MAIL: fushi06@lkfushijixie.com.cn
Skype : samsong900315
Whatsapp:+86 18854519161
Website: http://www.fushijixie.cn/
PHONE: 0086 18854519161
This is Sam from China Longkou Fushi packing Machinery Co.,Ltd
we can supply
EPE foam sheet production line
EPE foam net making machine(foam fruit net machine)
knotless net making machine
EPE foam tube/rod extrusion line
PE cap liner foam sheet making machine
EPE foam sheet lamination machine
epe foam sheet bonding machine
Ps foam sheet making machine
PS automatic food container,foam plate foam bowl,fruit tray ceiling production line with mechanical arm
PS semi-automatic food container,foam plate foam bowl production line
fruit and vegetable washing ,drying,waxing,sorting machine
fruit bag making machine
PE/ PS recycling and pelletising making machine
I look forward to hearing from you soon
thanks
Sam
This company conforms to the market requirement and joins in the market competition by its high quality product, this is an enterprise that have Chinese spirit.











