Professional factory selling melamine square ashtray Supply to Leicester
Professional factory selling melamine square ashtray Supply to Leicester Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We have been also concentrating on enhancing the things management and QC method so that we could preserve terrific edge inside the fiercely-competitive enterprise for Professional factory selling melamine square ashtray Supply to Leicester, The product will supply to all over the world, such as: Berlin , Serbia , Egypt , Our company has a skillful sales team, strong economic foundation, great technical force, advanced equipment, complete testing means, and excellent after-sales services. Our products have beautiful appearance, fine workmanship and superior quality and win the unanimous approvals of the customers all over the world.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
The Mar-Bal Experience:
MAGNET: The Manufacturing Advocacy and Growth Network hosted Mar-Bal inc. for a two-day idea session, in which company members from across the board spoke openly and contributed ideas on how to grow and improve their business.
If you are interested in learning more about MAGNET, then come and visit our website, www.manufacturingsuccess.org
OR
If you want to schedule an Ideation Session for your own company, then call Linda at 216.391.7766
Kabinet Dapur ini merupakan set kabinet dapur modern
1)Papan – tahan air, warna tidak mudah pudar, tahan hentakan
2)Sinki -tebal, disambung dengan kaedah modern
3)Kepala meja merupakan batu GRANITE sejenis batu keras dan berkilat setelah di polish
4)Pemasangan menggunakan kaedah modern dan melepasi tahap kualiti tinggi
5)Di kaji dan di pertingkatkan spesifikasinya dari masa kesemasa oleh profesional kami
Cawangan Showroom : Sen Kit Construction Kuala Selangor
www.facebook.com/abkitchen
This is the first business after our company establish, products and services are very satisfying, we have a good start, we hope to cooperate continuous in the future!











