China Cheap price 6inch Melamine Sushi Plate to Swiss Manufacturer
China Cheap price 6inch Melamine Sushi Plate to Swiss Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Sushi Plate |
| Item No. | PT007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 15.1 cm |
| Height | 2.1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.6 |
| Shipping Weight (kg) | 8.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
Our advantages are lower prices,dynamic sales team,specialized QC,strong factories,high quality products and services for China Cheap price 6inch Melamine Sushi Plate to Swiss Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Berlin , Libya , Mumbai , You can always find the products you need in our company! Welcome to inquire us about our product and anything we know and we can help in auto spare parts. We are looking forward to work with you for a win-win situation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Where to buy the best kitchen sponges foam? Review 2017
Check Price Below⬇⬇⬇
1.Generic Magic Sponge Eraser Cleaner Home Kitchen Office Car Dirty Cleaning Foam (24pcs)
https://www.amazon.com/dp/B019HBCLRM?tag=nbtkyou-20
2.Casabella 2-Pack 2-in-1 Super Foam and Scrub Sponge, Lime/Orange and Plum/Orange
https://www.amazon.com/dp/B00F92M93A?tag=nbtkyou-20
3.Bath Mat, Cozime Anti-Bacterial Anti-Slip Bath Mat For Standup Desks, Bathroom, Dorm Room, Kitchen And Other More Humid Use (16″ x 47″ Brown)
https://www.amazon.com/dp/B01MXV0NZ3?tag=nbtkyou-20
4.Whitelotous 5 PCs Magic Eraser Cleaning Cotton Nano Emery Sponge Multi-functional Sponge Melamine Foam for Cleaning
https://www.amazon.com/dp/B01LY7NOVI?tag=nbtkyou-20
5.Durable Sponge Cleaning Brush Cup Bottle Bottom Scrubber Kitchen Cleaner Tool for Tea Glass Chinaware Porcelain Coffee Stains 3 Pcs
https://www.amazon.com/dp/B01GE9SWGO?tag=nbtkyou-20
6.Shoval Easy Clean Dish Soap Dispenser (patented) Kitchen Countertop Organizer with Storage Plate for Sponges
https://www.amazon.com/dp/B01N54206Y?tag=nbtkyou-20
7.Jumbo Magic Cleaning Eraser Sponge Melamine Foam 3.5 2 1.5 inch Extra Thick (Pack of 50)
https://www.amazon.com/dp/B01LXHIGQ4?tag=nbtkyou-20
8.InterDesign Casilla Brushed Soap Dispenser Pump and Sponge Caddy for Kitchen Sink, Clear
https://www.amazon.com/dp/B01FXJ51R4?tag=nbtkyou-20
9.George Foreman GFSP3 Sponges, 3-Pack
https://www.amazon.com/dp/B0009AJ1ZQ?tag=nbtkyou-20
10.Eco Friendly Reusable Sponge Perfect for the Kitchen or the Bathroom
https://www.amazon.com/dp/B01M1967K3?tag=nbtkyou-20
The customer service staff's answer is very meticulous, the most important is that the product quality is very good, and packaged carefully, shipped quickly!











