Professional factory selling melamine popcorn bucket to New Orleans Factories
Professional factory selling melamine popcorn bucket to New Orleans Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
The key to our success is "Good Product Quality, Reasonable Value and Efficient Service" for Professional factory selling melamine popcorn bucket to New Orleans Factories, The product will supply to all over the world, such as: Birmingham , azerbaijan , French , We insist on the principle of "Credit being primary, Customers being the king and Quality being the best", we are looking forward to the mutual cooperation with all friends at home and abroad and we will create a bright future of business.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
cute cow soap tray mold plastic making diy handmade (www.mpksoapmold.com)
可愛乳牛圖案 手工皂DIY
Model MPK-M56
Dimensions (one cavity): about 85 x 63 x 30 mm (3.35 x 2.48 x 1.18 inch)
weight (one cavity): about 80 gram (2.71 oz)
Plate sizes: Length 258 x Width 240 mm
Specification: 4 cavities
For more information, please feel free to contact with us
MPK Soap® Soap Making Supplies
Emails:
barret-chen@memorypack.com.tw
sales03@memorypack.com.tw
shop@memorypack.com.tw
superpolu@gmail.com
shinly@ms18.hinet.net
Websites:
www.memorypack.com.tw
www.shinly.com.tw
www.wjp-memorypack.com
Memorypack 藝術模具手工皂模矽膠皂模金屬母模MPK
soap making
soap making supply
soap molds
bar mold
soap tray mold
bath soap making
bath soap making supply
bath soap molds
bath soap mold
bath soap tray mold
handcraft soap making
handcraft soap making supply
handcraft soap molds
handcraft soap mold
handcraft soap tray mold
animal soap molds
animal soap making
animal soap making supply
cat soap molds
cat soap making
cat soap making supply
dog soap molds
dog soap making
dog soap making supply
owl soap molds
owl soap making
owl soap making supply
kitty soap molds
kitty soap making
kitty soap making supply
bear soap molds
bear soap making
bear soap making supply
wild animal soap molds
wild animal soap making
wild animal soap making supply
puppy soap molds
puppy soap making
puppy soap making supply
cartoon soap molds
cartoon soap making
cartoon soap making supply
mouse soap molds
horse soap molds
cow soap molds
cattle soap molds
rabbit soap molds
pig soap molds
kids zoo soap molds
zoo soap molds
animation soap molds
fauna soap molds
diy soap making
diy soap making supply
diy soap molds
diy soap mold
diy soap tray mold
diy wedding soap favours
wjp
wjp memorypack
wjp memory pack
memorypack
memory pack
MPK
Soap mold
Kalıp sabun
Sæbe mold
せっけんの型
Seep gietvorm
Мыла плесенью
Muilas pelėsiai
Szappanöntő Forma
Sabun cetakan
Molde de jabón
Motlle de sabó
Sapun kalup
Σαπούνι μούχλα
Ziepes pelējuma
Formy Mydło
Savon moule
Saippua multa
Myk Sapuni
Мыло плесенью
Sebon Yr Wyddgrug
Såpe mold
แม่พิมพ์สบู่
Мило цвіллю
Moffa Sapun
Sabun cetakan
Сапун мувла
Mýdlo plíseň
Soap schimmel
Milo plesni
Mydlo pleseň
Sabon amag
Xà phòng mốc
Сапун калуп
Seep mold
Gallúnach mold
Molde Xabón
Tvål mögel
Soap stampo
Molde Sabão
Soap Form
비누 몰드
Mold Soap
Memorypack Industrial Co., Ltd
POLU industrial Ltd
Shinly Plastics corporation
WJP memorypack industrial Ltd
For more information or to purchase this product, visit www.YumiEcoStore.com or click the link below.
http://www.yumiecostore.com/store/products/yumi-bamboo-all-natural-products/yumi-nature-green-natural-bamboo-salad-bowl-with-cover-452.htm
The Yumi Nature+ Green Natural Bamboo Salad Bowl with Cover is a premier ‘green’ alternative to plastic bowls detrimental to the earth’s health. Comprised from a 100% natural bamboo fiber that is both durable and light, this set is the perfect size for salads, pastas and any other number of delicious options. The inclusion of a fitting lid adds tremendous versatility. Not only will you be able to seamlessly transport your favorite dishes, you’ll also be able to flip the lid over and use it as a cutting board.
Completely free of melamine and petroleum, the Yumi Nature+ Green Natural Bamboo Salad Bowl with Cover is the perfect ‘green’ solution for any home, office or casual restaurant setting. Regardless of whether you’re serving salads, soups or pastas, you’ll have no shortage of options to select from when implementing the Yumi Nature+ Green Natural Bamboo Salad Bowl with Cover. Please note that this set is not microwavable safe.
This was a Custom Product Video provided by eAccess Solutions Inc. We are an innovative, full service eCommerce company that quickly adapts to new web technology. For more information on our product videos or for contact information, visit us at http://eaccess.com/graphic_design_media.html or check out our homepage at http://eaccess.com
Affordable Product Video prices with quality always in mind. With over 13 years of experience, we know how to get your products the recognition you’re looking for.
This is a reputable company, they have a high level of business management, good quality product and service, every cooperation is assured and delighted!









