professional factory provide melamine rectangle tray Wholesale to Las Vegas
professional factory provide melamine rectangle tray Wholesale to Las Vegas Detail:
| Specification | |
| Item Name | 17inch Melamine Rectangle Tray |
| Item No. | TR080 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 43.2 cm |
| Width | 32 cm |
| Height | 1.7 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
Our company insists all along the quality policy of "product good quality is base of enterprise survival; buyer fulfillment will be the staring point and ending of an company; persistent improvement is eternal pursuit of staff" and also the consistent purpose of "reputation very first, shopper first" for professional factory provide melamine rectangle tray Wholesale to Las Vegas, The product will supply to all over the world, such as: Palestine , Israel , Las Vegas , To get more information about us as well as see all our products, please visit our website. To get more information please feel free to let us know. Thank you very much and wish your business always be great!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Get your own Cook N Home Ceramic Cookware on Amazon for $41.55. Just follow this: http://amzn.to/2f8JJ7p
Email: tarkishat@gmail.com
Instagram: tarkishat
Facebook: kisha taylor
Ruian Bokai Machinery Co.,LTD is a professional manufacturer of plastic/paper cup lid thermoforming machines. Our plastic lid thermoforming machine is fully-automatic working from sheet roll feeding, forming, cutting, and inline stacking. Our Main machines also includes automatic vacuum thermoforming packing machine, blister packaging machine for kinder joy egg with cookies, chocolates&toys etc. Our Website is www.bokaimachinery.com
We are old friends, the company's product quality has been always very good and this time the price is also very cheap.











