New Arrival China melamine round ashtray Wholesale to Czech republic
New Arrival China melamine round ashtray Wholesale to Czech republic Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
High quality Initial,and Buyer Supreme is our guideline to offer the ideal assistance to our shoppers.At present, we are striving our best to become amongst the ideal exporters inside our industry to satisfy shoppers more want for New Arrival China melamine round ashtray Wholesale to Czech republic, The product will supply to all over the world, such as: Grenada , Niger , Uzbekistan , We would very much welcome an opportunity to do business with you and have pleasure in attaching further details of our products. Excellent quality, competitive prices,punctual delivery and dependable service can be guaranteed.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
John from http://www.discountjuicers.com/ shares with you the all new Omega NC800 that has just been released and available at
http://www.discountjuicers.com/omeganc800.html
This new 5th generation horizontal single auger juicer is the best yet. With its improved features it is said to get 7%-13% higher yield than the previous 4th generation model.
In this video John will unbox the new juicer, while explaining the new features and how these features will benefit you. In addition, he will compare the NC800 with the 4th generation Omega 8004 to show you the specific differences and explain why you will get better performance out of the new NC800 model.
The Omega NC800 Nutrition Center juicer is the perfect juicer for juicing a variety of fruits and vegetables, but juices best things like leafy greens and wheatgrass.
to order the all-new Omega NC800, please visit
http://www.discountjuicers.com/omeganc800.html
Vente aux enchères publiques le Mardi 14 Mars à 9h30 organisée par Me Nicolas DAUCHEZ, assisté de LUTECE INDUSTRIE – Ligne pour fabrication de panneaux mélaminés DIEFFENBACHER, 120 cycles à l’heure, capacité 2200 X 5750 mm (2000). Manufacturing line for DIEFFENBACHER melamine panels, 120 cycles per hour, panel capacity 2200 X 5750 mm (2000)
Adhering to the business principle of mutual benefits, we have a happy and successful transaction, we think we will be the best business partner.











