Personlized Products melamine round ashtray for Buenos Aires Manufacturers
Personlized Products melamine round ashtray for Buenos Aires Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our products are broadly regarded and reliable by end users and can meet up with constantly transforming financial and social requires of Personlized Products melamine round ashtray for Buenos Aires Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Chile , Rome , Ukraine , Being the top solutions of our factory, our solutions series have been tested and won us experienced authority certifications. For additional parameters and item list details, be sure to click the button to acquire additional nformation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Installing laminate countertops is the last step in this series to update your kitchen. For detailed instructions on this diy laminate countertops project, click here: http://low.es/1ppvo3O
For Lowe’s Installation services: http://low.es/1qlqfyV
Learn how to install kitchen cabinets in this series:
Cabinet prep video:http://bit.ly/1A5nUJF
Hanging cabinets: http://bit.ly/1CpLiFG
Installing base cabinets: http://bit.ly/1xaGjbP
For more ideas to improve your home, check out Lowe’s How-To Library or our other social media channels:
Lowe’s – http://www.lowes.com/how-to-library
Facebook – http://www.facebook.com/lowes
Twitter – http://www.twitter.com/lowes
Pinterest – http://www.pinterest.com/lowes
Instagram – http://www.instagram.com/loweshomeimprovement
Subscribe to Lowe’s YouTube: http://bit.ly/1blLmvD or head to our channel: http://www.youtube.com/Lowes
The after-sale warranty service is timely and thoughtful, encounter problems can be resolved very quickly, we feel reliable and secure.











