Ordinary Discount melamine serving bowl Supply to Australia
Ordinary Discount melamine serving bowl Supply to Australia Detail:
| Specification | |
| Item Name | 10inch Round Melamine Serving Bowl |
| Item No. | BW283 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 25.3 cm |
| Width | 25.3 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Adhering to the principle of "quality, service, efficiency and growth", we have gained trusts and praises from domestic and international client for Ordinary Discount melamine serving bowl Supply to Australia, The product will supply to all over the world, such as: Iran , Swansea , Kuala Lumpur , We always adhere to follow the honesty, mutual benefit, common development, after years of development and the tireless efforts of all staff, now has perfect export system, diversified logistics solutions, comprehensive meet customer shipping, air transport, international express and logistics services. Elaborate one-stop sourcing platform for our customers!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Mark Kermode reviews What We Did on Our Holiday. David Tennant and Rosamund Pike star as the parents of a family on holiday in Scotland.
Please tell us what you think of the film — or Mark’s review of the film below. We love to include your views on the show every Friday.
http://www.bbc.co.uk/5live
Fridays at 2pm on BBC 5 live.
♫ Download Link ♫
➥http://click.dj/wearesolstis/soap
Add our Snapchat: trapnation
♫ Buy The Original ♫
➥iTunes: http://smarturl.it/MelanieCryBaby
➥Spotify: http://smarturl.it/S_MelanieCryBaby
➥Google Play: http://smarturl.it/GP_MelanieCryBaby
➥Amazon: http://smarturl.it/A_MelanieCryBaby
♫ Support Trap Nation ♫
♦https://nations.io
♦http://twitter.com/alltrapnation
♦http://facebook.com/alltrapnation
♦http://soundcloud.com/alltrapnation
♦http://instagram.com/trapnation
♦https://vine.co/u/934469325727879168
♦http://trapnation.spreadshirt.com
♦snapchat: trapnation
♫ Support The Producer ♫
●https://soundcloud.com/wearesolstis
●https://instagram.com/wearesolstis
●https://www.facebook.com/solstis.music
●https://twitter.com/wearesolstis
♫ Support Melanie Martinez ♫
●https://soundcloud.com/melaniemartinezmusic
●https://www.facebook.com/melaniemartinezmusic
●http://twitter.com/melanielbbh
●https://www.youtube.com/channel/UC2YnEq5Fc5_zEO6bo0oNzCQ
♫ Background Link ♫
➥http://alpha.wallhaven.cc/wallpaper/248021
If you need a song removed on my channel, please e-mail me.
WARNING: These videos may cause people with photosensitive epilepsy to convulse in seizures. Viewer discretion is advised.
The factory can meet continuously developing economic and market needs, so that their products are widely recognized and trusted, and that's why we chose this company.











