One of Hottest for melamine platters to Bogota Manufacturers
One of Hottest for melamine platters to Bogota Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 16inch Melamine Oval Plate |
| Item No. | PT045 |
| Shape | Oval |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 41 cm |
| Width | 41 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
We stick to our enterprise spirit of "Quality, Performance, Innovation and Integrity". We purpose to create a lot more price for our prospects with our rich resources, innovative machinery, experienced workers and great products and services for One of Hottest for melamine platters to Bogota Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Birmingham , Nairobi , Somalia , To achieve reciprocal advantages, our company is widely boosting our tactics of globalization in terms of communication with overseas customers, fast delivery, the best quality and long-term cooperation. Our company upholds the spirit of "innovation, harmony, team work and sharing, trails, pragmatic progress". Give us a chance and we will prove our capability. With your kind help, we believe that we can create a bright future with you together.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Отлично подходит для заполнения контейнеров со всеми обычными размерами. Сделана высококачественного прочного пластика.
Можно мыть в посудомоечной машине. 3-летняя гарантия.
http://tescoma-shop.ru/ishop/catalog?item=420598
รักแท้อยู่เหนือกาลเวลา เวอร์ชั่น น้องนิว
Good quality and fast delivery, it's very nice. Some products have a little bit problem, but the supplier replaced timely, overall, we are satisfied.










